Systemy termoizolacyjne

Ocieplanie poddasza pianką Łódź

Ocieplanie poddasza Łódź

Naszą specjalizacją jest ocieplanie poddasza za pomocą piany poliuretanowej PUR. Dzięki tej usłudze otrzymujesz bezpieczną i trwałą izolację, która chroni Twój budynek przed utratą ciepła, a także przed wilgocią. Stosujemy tę innowacyjną metodę termoizolacyjną, gdyż mamy świadomość, że gwarantuje ona stabilność energetyczną na lata.

Ocieplanie poddasza pianką PUR Łódź – dlaczego warto?

Pianka natryskowa do poddaszy otwarto-komórkowa jest najczęściej używana do ocieplenia wnętrz budynków. Dzięki jej właściwościom możliwe jest zaoszczędzenie nawet do 50% zużycia energii w stosunku do okresu, kiedy opisywany izolator nie był wykorzystywany. Docieplenie poddaszy za pomocą tej metody jest związane nie tylko z dużą efektywnością. Warto bowiem pamiętać o tym, że pianka natryskowa do poddaszy ze względu na swoją niewielką wagę nie obciąża konstrukcji budynku. Dzięki temu właśnie to rozwiązanie jest maksymalnie bezpieczne i ekonomiczne.

Ocieplanie poddasza pianką Łódź

Częstą przyczyną straty ciepła w budynku są nieszczelności w dachu. Najbardziej jest to odczuwalne i dotkliwe w sezonie zimowym. Taki problem związany jest z ogromnymi stratami ciepła, a co za tym idzie wysokimi rachunkami. Zużycie energii może być bowiem większe nawet o 40% niż poza sezonem zimowym. Z kolei latem nieszczelności w dachu sprawiają, że wnętrze szybciej się nagrzewa. Brakuje bowiem izolacji przed gorącym powietrzem. Warto wspomnieć również o tym, że jeśli zainwestujesz w docieplenie poddaszy za pomocą pianki poliuretanowej, nie musisz martwić się tym, czy pojawi się na ścianie grzyb. Nie dojdzie również do niebezpiecznych uszkodzeń dachu. Takie sytuacje mają miejsce, gdy właściciele nieruchomości korzystają ze złej izolacji.

Ocieplanie poddasza pianką Łódź – jaką piankę wybrać?

Dobór optymalnego rodzaju pianki natryskowej do poddaszy zależeć powinien od typu budynku. Standardowe budynki nie są zwykle wyposażone w systemy mechanicznej wymiany powietrza i powinny być ocieplane za pomocą piany otwarto-komórkowej. Z kolei w domach pasywnych, a także w nieruchomościach, które są wyposażone w rekuperację, rekomendowane jest zastosowanie piany zewnątrz-komórkowej. W tym ostatnim przypadku właśnie takie rozwiązanie pozwala uzyskać maksymalną termoizolację.

Pianka natryskowa do poddaszy otwarto-komórkowa – zalety

Wspomniany materiał jest stosowany do izolacji wnętrz. Zdecydowaną zaletą piany otwarto-komórkowej jest skuteczna ochrona przed uciekającym ciepłem. Warto wspomnieć także, że jest ona elastyczna i „oddychająca”. Zdecydowanym atutem tego materiału jest również fakt, że nie tworzy on „mostków termicznych”, a także nie pęka. Nie jest również atrakcyjny dla szkodników. Doskonale chroni przed nagrzewaniem pomieszczeń i ma właściwości bezpieczne dla alergików oraz zwierząt.

Pianka natryskowa do poddaszy zamknięto-komórkowa – zalety

Piana zamknięto-komórkowa przede wszystkim jest trwała i szczelna. Na uwagę zasługuje również wysoka odporność na ściskanie. Wspomniany izolator doskonale chroni przed wilgocią i jest odporny na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo pełni funkcję wygłuszającą więc może wyciszyć pomieszczenie. Zamknięto-komórkowa piana podobnie jak otwarto-komórkowa jest nieatrakcyjna dla szkodników. Nieprzypadkowo zatem to właśnie ten materiał odnajduje szerokie zastosowanie między innymi w przemyśle i branży rolniczej.

Ocieplanie dachu pianką Łódź – jak działamy?

Gdy wykonujemy ocieplenia dachów, używamy produktów marki Ultrapur. Podstawą do rozpoczęcia prac jest zbadanie wilgotności drewnianych konstrukcji. Izolacja natryskowa poddasza może być położona wyłącznie na elementy pozbawione wilgoci. W przypadku jej wystąpienia (powyżej 12 procent), należy osuszyć pomieszczenie za pomocą profesjonalnych osuszaczy bądź pieca.

Kolejnym etapem ocieplania poddasza jest zabezpieczenie elementów, takich jak na przykład stolarka okienna przed ewentualnym zabrudzeniem pianą. Piana poliuretanowa jest nanoszona natryskowo za pomocą agregatu. Sprzyja to większej kontroli, jeśli chodzi o równomierność, a także grubość nakładania. Dodatkowo ogranicza ryzyko wystąpienia przerw, które są związane z nierównym docięciem i położeniem.

 

Ocieplanie pianką Łódź

Nasze działania prowadzone są w pełni profesjonalnie, a także zgodnie ze standardami, które obowiązują w branży budowlanej. Zgodnie z wymogami „Warunków technicznych 2021”, współczynnik U dla dachu ma wynosić nie więcej niż 0,15 W/m2K, a więc grubość nakładanej izolacji na dach powinna wynosić 25 cm.

Docieplanie poddaszy – cena

Cena docieplania zależy oczywiście od metrażu domu, w którym usługa będzie wykonywana. Wynika to bowiem z kosztów materiału, a także robocizny i wartości sprzętu niezbędnego do aplikacji. Bez względu jednak na to, jak duży jest metraż Twojego domu, nasze ceny są atrakcyjne. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty.

25 LAT GWARANCJI NA STAŁOŚĆ PARAMETRÓW IZOLACYJNYCH.
ZAPEWNIAMY SOLIDNE WYKONANIE USŁUG ORAZ WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁY.
OFERUJEMY PROFESJONALNE I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KAŻDEGO KLIENTA.

Adres mailowy

biuro@alternatywnydom.pl

Kontakt telefoniczny

+48 665 444 615

Imię i nazwisko
podaj swój adres mailowy
Wysyłając ten formularz zgadzasz się z Polityką Prywatności
kontakt

Dziękujemy za odwiedziny naszej strony!

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Gdy nie odbieramy, prosimy o pozostawienie wiadomości SMS.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku