Systemy termoizolacyjne

Ocieplanie fundamentów Łódź

Izolacja termiczna fundamentów Łódź

Jedną z usług, którą wykonujemy, jest izolacja termiczna fundamentów w Łodzi. To jedno z najważniejszych działań obok ocieplenia dachu i stropu. Po wykonaniu tej usługi do wewnątrz domu nie dostanie się nadmiar wilgoci. Taka sytuacja sprzyjałaby pojawianiu się grzyba, a także pleśni wewnątrz domu. Ocieplanie fundamentów jest rekomendowane we wszystkich rodzajach budynków. Także tych, które mają ogrzewaną piwnicę oraz fundamenty wykonane z pustaków i bloczków keramzybetonowych.

Gdy wykonujemy ocieplanie fundamentów w Łodzi, gwarantujemy bezpieczną i trwałą izolację. Innowacyjna metoda polegająca na zastosowaniu piany poliuretanowej gwarantuje bowiem stabilność energetyczną.

ocieplenie pianą PUR

Fundamenty ocieplane – czym jest piana PUR?

Piana poliuretanowa jest izolacyjnym materiałem składającym się z dwóch surowców – izocyjanianu, a także polionu. Piankę POR wytwarza się na budowie za pomocą specjalistycznego sprzętu, który pozwala na dokładne wymieszanie i spienienie składników. Konieczne jest zachowanie odpowiedniej temperatury, a także ciśnienia. Wspomniany materiał nanosi się na powierzchnię metodą natryskową. Historia tego materiału sięga roku 1937, kiedy to niemiecki chemik Otto Bayer wynalazł poliuretan. Aktualnie to właśnie pianka PUR jest jednym z najskuteczniejszych i najwytrzymalszych sposobów termoizolacji.

Ocieplanie fundamentów Łódź – dlaczego pianą PUR?

System izolacji pianą poliuretanową jest uniwersalny. Można stosować go w różnych typach budynków. Do ocieplania fundamentów stosujemy twardszą pianę zamkniętokomórkową. Ochrania ona budynek przed przedostaniem się wilgoci, a także skraplaniem wody na wewnętrznych ścianach pomieszczeń. To rozwiązanie jest lepsze niż ocieplenie fundamentu styropianem. Warto wskazać, że pianę można nakładać na nierówne fundamenty. Używamy jej także z tego powodu, że ocieplanie fundamentów można przeprowadzić jesienią oraz zimą. Pod warunkiem jedynie, że temperatura powietrza jest wyższa niż 7°C.

Piana zamknięto-komórkowa wyróżnia się tym, że ma niską absorpcję wody. Wynosi ona zaledwie 2%. W związku z tym materiał nie zmienia swoich właściwości nawet przez kilkadziesiąt lat. Wykorzystujemy piankę poliuretanową również z tego powodu, że jest gazoszczelna. Jej gęstość wynosi 60 kg na metr sześcienny. Dzięki temu wykazuje doskonałe właściwości antykorozyjne.

Ocieplanie ścian fundamentowych również wykonujemy z użyciem piany poliuretanowej. W przeciwieństwie do innych materiałów ściśle przylega ona bowiem do powierzchni i wypełnia każdą, najmniejszą nawet szczelinę. Pianki wypełnione przestrzennie są odporne na działanie czynników zewnętrznych, a także doskonale zaizolowane przed chłodem, wysoką temperaturą, a także wilgocią.

Piana zamkniętokomórkowa - zalety

trwała i szczelna
wysoka odporność na ściskanie
chroni przed wilgocią
odporna na działanie czynników zewnętrznych
pełni rolę wygłuszenia
nieatrakcyjna dla szkodników
szerokie wykorzystanie - także w przemyśle i branży rolniczej

Ocieplenie fundamentów – cena

Różne czynniki mają wpływ na to, ile kosztuje izolacja fundamentów. Cennik określa kwotę, którą trzeba zapłacić za metr kwadratowy. Im większy jest metraż, tym większe koszty materiału, robocizny, a także większe zużycie sprzętu niezbędnego do aplikacji pianki poliuretanowej. Bez względu jednak na wielkość Twojego metrażu, nasze ceny są zawsze atrakcyjne.

Izolacja fundamentów Łódź – podsumowanie

Fundamenty ocieplane za pomocą pianki PUR to innowacyjne rozwiązanie. Nasza usługa gwarantuje, że ciepło nie będzie uciekać z Twojego domu, a do środka nie przedostanie się także nadmiar wilgoci. Dzięki temu nie musisz obawiać się tego, czy w Twoim domu pojawią się grzyby bądź też pleśń. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Ocieplanie pianką Łódź

25 LAT GWARANCJI NA STAŁOŚĆ PARAMETRÓW IZOLACYJNYCH.
ZAPEWNIAMY SOLIDNE WYKONANIE USŁUG ORAZ WYSOKIEJ JAKOŚCI MATERIAŁY.
OFERUJEMY PROFESJONALNE I INDYWIDUALNE PODEJŚCIE DO KAŻDEGO KLIENTA.

Adres mailowy

biuro@alternatywnydom.pl

Kontakt telefoniczny

+48 665 444 615

Imię i nazwisko
podaj swój adres mailowy
Wysyłając ten formularz zgadzasz się z Polityką Prywatności
kontakt

Dziękujemy za odwiedziny naszej strony!

Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Gdy nie odbieramy, prosimy o pozostawienie wiadomości SMS.

Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na Facebooku